Болоня удари лошо Верона за купата

14-ият в класирането в Серия А тим на Болоня разгроми лидера в Серия Б Верона с 4:0 и се класира на 1/8-финалите на турнира за Купата на Италия. Резултатът не отговаря на показаното на терена в пълна степен, тъй като Верона игра добре и успяваше да държи под напрежение вратаря на Болоня Алфред Гомис в началото и на двете полувремена.
Хората на Роберто Донадони обаче бяха много ефективни и успяха да реализират положенията си. С два гола за успеха се отчете бившият играч на Ница Антони Муние в 39-ата и 86-ата минути. Междувременно Ди Франческо беше открил в 31-ата, а шведът Крафт сложи точкка на спора в 90а-ата. Съперник на Болоня в 1/8-финалите е отборът на Интер, а мачът е на 11 януари на „Сан Сиро“.