Борнемут сложи край на серията на Стоук и спечели първа победа като гост

Борнемут спечели първата си победа като гост в Премиър лийг от началото на сезона, след като надделя с 1:0 над Стоук Сити на „Bet365 Стейдиъм“. Централният бранител Нейтън Аке, който бе привлечен под наем от Челси, вкара единственото попадение в 26-ата минута, когато засече с глава центриране на Джуниър Станислас. Така „черешките“ сложиха край на серията от шест мача без поражение на „грънчарите“. Боян Къркич пропусна дузпа за домакините в 49-ата минута, а Джердан Шакири, Джонатан Уолтърс и Бруно Мартинс Инди Инди също пропиляха добри възможности за Стоук Сити.
Това е първа загуба за „грънчарите“ в шампионата от повече от два месеца. Стоук заема 13-о място във временното класиране с 13 точки. Борнемут има две повече, благодарение на което се изкачи до деветата позиция.