Ерик Бери надвкара три отбора!

Ерик Бери донесе победата на Канзас Сити с 29:28 при гостуването на Атланта и остави „вождовете” в битката за върха в АФК Запад. Защитникът върна интерсепшън 37 ярда за тъчдаун, а 4:32 мин. преди края при опита за две точки пресече пас на Мат Райън (22 от 34 за 297 ярда) и необезпокен пробяга цялата дължина на терена, отбелязвайки победните точки.

„Когато за последно бях в Атланта лежах в болницата за химиотерапия. Благодаря на Бог, че ми даде шанс да се върна и да играя”, емоционален бе след мача Бери, който е израснал в предградията на Атланта. Героичното му представяне в неделя е още по-впечатляващо от факта, че три отбора (Каролина, Маями и Сан Франциско) отбелязаха по-малко точки от него за 60 минути престой на терена!

Далас станаха първия отбор, осигурил си място в плейофите. „Каубоите” биха Минесота със 17:15 в четвъртък и зачакаха помощ от конкурентите. Тя дойде под формата на 42-ярдов пас на Карсън Палмър към Джей Джей Нелсън, донесла победата на Аризона с 31:23 над Вашингтон и смъкнаха „червенокожите” под чертата на „уайлд кард”.