Мексико съкруши САЩ в самия край

Мексико победи с 2:1 като гост САЩ в мач от първия кръг на финалния етап на световните квалификации в зона КОНКАКАФ. Двубоят беше очакван с огромен интерес заради дългогодишното съперничество между двата тима, а допълнителен заряд внесе избирането за президент на САЩ на Доналд Тръмп, който по време на предизборната си кампания заяви, че ще издигне стена на границата между двете страни.
Въпреки, че американците бяха в ролята на фаворит, Мексико стигна до трите точки с попадение на Рафаел Маркес в 89-ата минута, когато той засече с глава центриране от корнер и зарадва феновете на ацтеките“ по трибуните на „Мърфи Стейдиъм“. Преди това гостите поведоха с гол на Мигел Лаюн в 20-ата минута, а в 49-ата Боби Ууд изравни.

В другите мачове тази нощ Коста Рика надви с 2:0 като гост Тринидад и Тобаго, а Панама се нааложи с 1:0 при визитата си на Хондурас.

САЩ – МЕКСИКО 1:2
0:1 М. Лаюн (20)
1:1 Б. Ууд (49)
1:2 Р. Маркес (89)