Реал Мадрид измъкна домакинска победа с 2:1 над Спортинг

Европейският клубен шампион Реал Мадрид измъкна домакинска победа с 2:1 над Спортинг (Лисабон) на старта на група F в Шампионската лига. „Белите“ губеха с 0:1 до 89-ата минута след гол на Бруно Сесар (47). Попадение от пряк свободен удар на Кристиано Роналдо (89) и точен изстрел на Алваро Мората (94)

зарадваха публиката на „Сантиаго Бернабеу.Първата добра възможност се откри пред Бруно Сесар още във втората минута. След шута му от 19 метра топката прелетя опасно покрай дясната греда на Кико Касийя. В 13-ата Бейл центрира много остро отляво, но защитник изчисти пред крака на Бензема. Португалският тим играеше смело и често атакуваше, докато „белите“ играеха по-отпуснато,
Реал Мадрид: Касийя; Карвахал, Варан, Рамос, Марсело; Модрич, Каземиро, Кроос (77 – Хамес); Бейл (67 – Васкес), Бензема (67 – Мората), Кристиано
Спортинг: Патрисио; Перейра, Семедо, Коатес, Зеегелаар; Мартинш (69 – Маркович), Силва (73 – Елиаш), Карвальо, Сесар; Дост, Руис (90 – Кембъл)