Чикаго остава начело в Централната дивизия

Чикаго победи Ню Джърси с 4:3 след продължение и запази лидерската позиция в Централната дивизия на НХЛ с 4 точки аванс пред втория Сейнт Луис. Мариан Хоса реализира победното попадение за Блекхоукс в 1:31 минута на продължението.
Двубоят можеше да има и друга развръзка, но секунди преди гола на Хоса, Майк Камалери от Джърси удари греда. И трите гола за Джърси вкара Травис Заяц, а за Чикаго в редовното време се разписаха Артьом Анисимов, Никлас Хялмарсон и Маркус Кругер.

Сейнт Луис също спечели трудно у дома срещу Тампа Бей с 5:4. Владимир Тарасенко реализира хеттрик за тима на Сейнт Луис, който продължи победната си серия у дома и вече има шест поредни успеха.
Кевин Шатънкърк вкара другите два гола за Сейнт Луис.

Питсбърг записа разгромна победа с 6:2 над Далас. Сидни Кросби се отличи с гол и две асистенции за „пингвините“ и води при реализаторите в НХЛ този сезон с 16 гола.

Хокеистите на Питсбърг вкараха три гола в последните 4 минути на мача. Ерик Фер се записа сред голмайсторите със своя гол номер 100 в кариерата си.

Флорида победи Детройт с 2:1 след продължение и донесе първи успех за временния треньор на Флорида Том Роуи. Александър Барков вкара победния гол за Флорида във 2:04 минута на продължението.

Ню Йорк Айлендърс постигна убедителна победа с 3:0 като гост на Вашингтон. Шейн Принс, Брок Нелсън и Джейсън Чимера вкараха трите гола за по-малко от 4,5 минути в последната третина.