Шеста поредна победа за Бразилия

Бразилия увеличи преднината си на върха в класирането в световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ. „Селесао“ победи с 2:0 като гост Перу и записа шести пореден успех, а в същото време Уругвай отстъпи с 1:3 на Чили и вече изостава с 4 точки от Неймар и компания.
Бразилците бяха спечелили предишните си три мача с обща голова разлика 10:0 и днес отново не допуснаха гол във вратата си. Те имаха проблеми само до почивката, когато домакините съумяха да удържат нулевото равенство, но след това разликата в класите си каза думата.

В 58-ата минута „селесао“ организира атака по десния фланг и след грешка в защитата на Перу топката се озова в Габриел Жезус, който отблизо опъна мрежата. Крайното 2:0 бе оформено от Ренато Аугусто в 78-ата минута, като този път Габриел Жезус подаде за попадението.

Загубата остави Перу на 8-о място в класирането. „Инките“ имат 14 точки и в следващия кръг гостуват на Венецуела, докато Бразилия има тежка визита на Уругвай.