Локатели подлуди Милан и нокаутира Юве

Отборът на Милан прекъсна черната си серия срещу Ювентус. „Росонерите“ надвиха с 1:0 шампионите в дербито от 9-ия кръг на Серия „А“ пред препълнените трибуни на „Сан Сиро“, които донесоха рекордната за клуба печалба в мач от калчото от над 3 милиона и 550 хиляди евро. В герой за домакините се превърна 18-годишният талант Мануел Локатели, който нокаутира Джанлуиджи Буфон със страхотен гол в 65-ата минута.

Попадението бе негово второ в Серия „А“ в едва втората му среща от първата минута. Голът се оказа решаващ, тъй като прекъсна серията от седем поредни загуби на Милан срещу Старата госпожа в първенството. Последният успех на „червено-черните“ отново бе с 1:0, отново в Милано, но през ноември 2012 година, когато точен бе Робиньо от дузпа, а Масимилиано Алегри бе още треньор на седемкратните шампиони на Европа. След това Юве доминираше категорично в Милано и на „Ювентус Стейдъм“, като при гостуване записа три поредни победи.

rizzoli-milan-juventus-2016-20171-750x450

Гостите имаха претенции към съдията Никола Рицоли, който първо зачете, а след това отмени гол на Миралем Пянич от фаул в 36-ата минута, тъй като според него Леонардо Бонучи е бил в положение на засада. Такава обаче нямаше.

Наставникът на домакините Винченцо Монтела заложи на 4-3-3, като сред титулярите се завърна Карлос Бака, който с Мбайе Нианг и Сусо водеше атаката. Младият Мануел Локатели отново бе титуляр в халфовата линия с Юрай Куцка и Джакомо Бонавентура. Защитата пред Джанлуиджи Донарума бе в състав Иняцио Абате, Габриел Палета, Алесио Романьоли и Матия де Шильо.

Шампионите пък излязоха в схема 3-5-2, като пред Джанлуиджи Буфон действаха Леонардо Бонучи, Андреа Бардзали и Меди Бенатия. Даниел Алвеш и Алекс Сандро бяха по крилата, а Пянич, Кедира и Ернанес действаха в центъра. Аржентинското дуо Гонсало Игуаин и Пауло Дибала водеше атаката.

212607187-ca684cc0-d0d4-4daa-9ccb-b5e28611792f

„Курва Суд“ надъха играчите си с голяма хореография преди срещата, а първата опасност бе пред Джанлуиджи Буфон. Италианският капитан трябваше да показва класа, като изби удар със сетни усилия на Сусо в 10-ата минута. Пауло Дибала отвърна в 22-ата минута, но Донарума бе на мястото си. Малко след това централният бранител на домакините Алесио Романьоли извърши първия си фаул след 656 минута в първенство.

В 33-ата минута Дибала се контузи и бе заменен от Хуан Куадрадо, а 180 секунди по-късно бе най-спорният момент в мача. Пянич центрира от фаул, но топката влезе във вратата, като никой не игра с нея, въпреки опитите на Бонучи. Попадението първо бе зачетено, но след разговор на Рицоли с рефера от линията, бе отменено за радост на домакините.

Втората част започна с натиск на Юве, като Даниел Алвеш центрира, а Игуаин стреля от въздуха в аут. Момчетата на Алегри владееха инициативата, докато тези на Монтела търсеха контраатаката. Така в 65-ата минута Сусо отвори защитата на „бианконерите“, след което пусна на Локатели, който имаше пространство пред себе си. Младокът пое топката и с бомбен шут прати топката в десния горен ъгъл на Буфон от 15 метра, като кълбото рикошира в горната греда и спря неспасяемо в мрежата. Попадението направо взриви трибуните, а Локатели полудя от радост, след като вкара своя втори гол в кариерата си с едва своя втори изстрел в рамките на вратата. Първото му попадение отново бе шедьовър в трилъра с 4:3над Саусоло.

Голът даде импулс в играта на домакините, които започнаха да си вярват повече, но в последните минути Ювентус натисна сериозно и изпълни няколко ъглови удара. Нианг бе заменен въпреки желанието му да остане на терена от Андреа Поли, а Марио Манджукич смени Бенатия, докато Стураро влезе на мястото на Ернанес.

Малко преди края Пянич удари с бутоните Донарума, но не получи картон, а Поли рискуваше да получи втори жълт в рамките на няколко минути. В последните секунди Кедира стреля опасно, но Донарума отново бе на висота и изби в корнер. Той обаче не бе изпълнен, тъй като петминутното продължение беше изтекло и тифозите на „Сан Сиро“ празнуваха отново победа на Юве, която не бяха виждали от четири сезона.