O’Съливан и Мърфи са 1/4-финалисти в Йорк

Рони О’Съливан и Шон Мърфи се класираха за 1/4-финалите на Шампионата на Обединеното кралство по снукър в Йорк. Ракетата се наложи с 6:2 фрейма срещу Матю Стивънс, докато Магьосника надви със същия резултат Юлон Жу.
О’Съливан преследва своята шеста титла от престижната ранкинг надпревара и първа от Welsh Open през февруари. 40-годишният англичанин започна силно мача със сенчъри от 101 точки, но след това Стивънс изравни със серияо т 74 точки. Във фрейм номер 3 уелсецът записа 56 точки, но Рони му я отмъкна след разчистване на цветните за 2:1. Ракетата държеше срещата под контрола си и без да губи много време дръпна в резултата с 5:1 благодарение на брейкове от 51 и 54 точки. Петкратният световен шампион имаше шанс да затвори двубоя в седмата част, но пропусна последната зелена при преднина от 42:37 точки. Стивънс се възползва и намали разликата на 2:5. С три визити около зеленото сукно в „Барбикан Сентър“ О’Стливан все пак приключи мача в своя полза при 6:2.

„Матю ме затрудни. Той има тези качества и това присъствие около масата, че във всяка една минута може да вземе инициативата и да започне да доминира. Срещата беше по-оспорвана, отколкото резултатът показва“, допълни Гения от Чигуел.

Междувременно носителят на короната от „Крусибъл“ през 2005 година Шон Мърфи бе като машина срещу младия си китайски съперник. Световният номер 6 поведе с 2:0 след най-силен брейк от 79 точки, но Жу изравни за 2:2. След това Мърфи превключи на по-висока скорост и с брейкове от 96, 110, 80 и 79 точки си заслужи място сред най-добрите осмина в изданието.

На 1/4-финалите О’Съливан ще мери сили с Лиам Хайфийлд или Марк Уилямс, а Мтърфи ще очаква победителя от срещата меджу Лука Бресел и Стивън Магуайър.