Англия с шеста поредна победа преди Еврофиналите

Англия спечели шеста поредна победа в квалификационна група „Е“ след успех с 3:2 като гост над Словения.

През целият мач англичаните бяха по активният отбор на терена, но въпреки това успяха да допуснат първи гол във вратата си. В 37-мата минута Йосип Иличич вкара за 1:0. В 57-мата минута Джак Уилшър успя да изравни резултата с красив удър от 19 метра. Младият талант на „Трите лъва“ Джак Уилшър даде преднина на отбора си, но в 84-тата минута Печник изравни слекатад центриране отляво и върна Словения в бит. Победното попадение реализира нападателят на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни в 86-тата минута на мача.

Англия

Това бе 48-ият гол на Уейн Рууни за „трите лъва“, с което изравни Гари Линекер. Вече е само на едно попадение от абсолютния рекорд на сър Боби Чарлтън.