Арсенал спечели купата на Англия за втора поредна година

Арсенал спечели купата на Англия за втора поредна година след като победи с 4:0 отборът на Астън Вила на „Уембли. Това е 12-тата титла за „артилеристите“, която е и рекордна за най-стария турнир в Обединеното Кралство. Така „топчиите“ изпревариха вечният си съперник Манчестър Юнайтед, който има 11 купи от футболната надпревара.

Арсенал

Лондончани доминираха през цялото време на срещата и съответно съумяха да отбележат 4 попадения във врата на „бирмигамци“. Головете отбелязаха Тио Уолкът в 40-тата минута, Алексис Санчес в 50-та, Пер Мертезакер в 62-ра и Оливие Жиру в 90-тата минута на срещата.

Голът на Алекси Санчес бе истинска класика, като попадението на чилиецът попадна в топ 5 на най-красивите голове вкарвани на финал на Ф.А. къп. Прякорът на бившият играч на Барселона е „Момчето чудо“.

Това бе и трета поредна победа на Арсенал над Астън Вила с общ резултат 12:0.

За състава на Арсенал взеха участие: Войчех Шчесни; Ектор Белерин, Пер Мертезакер, Лоран Косиелни, Начо Монреал; Франсис Коклен, Сантиаго Касорла; Аарън Рамзи, Месут Йозил (77′-Уилшир), Алексис Санчес (89′-Окслейд-Чембърлейн); Тио Уолкот (77′-Жиру)

За Астън Вила: Шей Гивън; Алън Хътън, Рон Влаар, Джорс Окоре, Киърън Ричардсън (68′-Бакуна); Ашли Уестууд (71′-Санчес), Фабиан Делф; Том Клевърли, Джак Грилиш, Шарл Нзогбия (52′-Агбонлахор); Кристиан Бентеке