Еквадор отстрани Мексико от Копа Америка

Еквадор успя да отстрани отбора на Мексико от турнира Копа Америка в последния си мач от група „А“.

През целия мач отборът на Еквадор беше доминирщият на терена. Еквадорците имаха възможност да поведат в резултата още в началото на срещата чрез Боланьос, но ударът му беше спасен.

Еквадор

В 26-тата минута след грешка в зашитата на Мексико Милър Боланьос се реваншира и вкара за 1:0.

След почивката в 57-мата минута Енер Валенсия удвои преднината на еквадорците. Нападателят на Уест Хям комбинира с голмайстора на първия гол и вкара топката в мрежата на Мексико.

Съдията върна надеждите на Мексико след като отсъди дузпа в 64-тата минута в тяхна полза.  Раул Хименес застана на бялата точка и не сбърка. Нападателят на Атлетико Мадрид върна интригата в мача, но „ацтеките“ не успяха да вкарат второ попадение до последния съдийски сигнал.

Мексико игра без две от звездите си. Хавиер Ернандес и Карлос Вела бяха запазени за тунира „Златната Купа“ следващия месец в САЩ. Мексиканците заедно с Ямайка бяха гости на турнира, който се провежда в Чили.

Последните мачове от група „В“ и „С“ са днес и утре.