Прогноза за Мидълзбро – Норич в мача за 150 млн паунда

Днес 25 май отборите на Мидъзбро и Норич излизат един срещу друг на „Уембли“ във финалния сблъсък от плейофите за влизане в английската Висша лига. Двубоят е известен още като футболната среща с най-голяма печалба за победителя, след като бонусът за влизане в английския елит се равнява на приблизително 150 милиона паунда. Мидълзбро и Норич достигнаха до финалите на плейофа след победи съответно над Брентфорд и Ипсуич. Само точка разделяше двата днешни опонента в класирането на Чемпиъншип, като „канарчетата“ изпуснаха директната промоция, завършвайки на трето място с 86 точки, докато Мидълзбро остана четвърти с 85.

Излезнаха стартовите състави и за двата клуба.

За Мидълзбро:

Константинопулос, Уайтхед, Аяла, Гибсън, Френд, Адома, Ледбитър, Клейтън, Томлин, Фосен, Бамфорд

За Норич:

Ръди, Уитакър, Мартин, Басонг, Олсон, Редмънд, Хаусън, Тетей, Джонсън, Хуулахън, Джероум

Съдия на срещат е  Майк Дийн

В 12-атата минута на мача Норич повеждат с 0:1 след гол Камерън Джером. Отборът на Мидъзбро удари напречната гредата на 2 пъти съответно в 9-тата и 10-тата минута. Голът на Джером е 20-тото му подадение за Норич през този сезон.

В 15-тата минута на мача Нейтън Редмънд удвоява преднината за Норич.