Словения разгроми България на свой терен

Мъжкият национален отбор по баскетбол на България регистрира най-тежката си загуба в квалификациите за Евробаскет 2017, след като тази вечер възпитаниците на Любомир Минчев загубиха при визитата си на Словения с 63:85 (16:21; 18:8; 35:6; 16:28).

Двубоят започна силно за родните национали, след като Павлин Иванов откри резултата с тройка, а след него Уошбърн завърши успешно две последователни атаки, докато за словенците в тези минути точен бе единствено Видмар след забивка за 7:2.с пропуски и под двата коша, а резултатът бе открит от родните национали след тройка на Павлин Иванов. До средата на частта българите стигнаха до девет точки аванс – 17:8 след серия от добри защити и успешни нападения, като в оставащото време момчетата на Любо Минчев отстъпиха инициативата на съперника, но въпреки това, след 10 минут игра България водеше с 21:16.

Заключителните десет минути се играха само за протокола, като спортно-техническото ръководство на Словения пусна в игра всички резерви. Това даде шанс на българите възвърнат малко самочувствието си, като възпитаниците на Любомир Минчев спечелиха последната четвърт с 28:16, но въпреки това, загубата бе повече от тежка – 63:85 в полза на словенците.