Тотнъм измести Ман Сити от второто място

Тотнъм измести Манчестър Сити от второто място във временното класиране на Премиър лийг след разгром с 4:0 над Стоук Сити на „Уайт Харт Лейн“. „Шпорите“ изиграха изключително първо полувреме, в което над всички бе Хари Кейн.

Голмайсторът на лондончани реализира хеттрик за 23 минути, след което асистира на Деле Али за четвъртия гол. Добрите намеси на Лий Грант през втората част пък спасиха „грънчарите“ от още по-голям разгром.

Маурисио Почетино заложи на същия състав, който започна срещу Гент. Това означаваше, че Сон Хюн-Мин, Хари Уинкс и Муса Сисоко останаха на скамейката за началото. Питър Крауч стартира срещу бившия си тим, а Марк Хюз също не бе направил никакви промени в своите 11.

От първата минута домакините започнаха с атаките. Кристиан Ериксен направи един много добър пробив в началото и центрира успоредно на голлинията, но малко не достигна на Кейн да засече. В 14-ата минута голмайсторът на Тотнъм обаче не прости на „грънчарите“, които се засуетиха в отбрана. Шоукрос пресече в наказателното поле подаване на Али към Ериксен, но след това топката му избяга и Кейн се възползва мигновено, стреляйки в далечния ъгъл. Това бе стотния клубен гол на английския национал.

В 20-ата минута Глен Уилън влезе много опасно в краката на Вертонген, за което получи само жълт картон, макар че можеше да бъде изгонен за грубата си игра.

Уокър пропусна да удвои, а малко след това гостите бяха близо до изравняването. Питерс проби отляво и центрира по земя в наказателното поле, където Крауч засече отблизо, но Лорис спаси с крак. Нападателят бе в положение на засада, която обаче остана немаркирана.

Домакините реагираха като ужилени. Грант спаси след остро центриране на Уокър, след което топката стигаше до Бен Дейвис. Кейн пропусна още една ситуация, а удар на Вертонген срещна гредата.

Логично този натиск доведе до втори гол в 32-рата минута. Ериксен центрира прецизно от корнер, а Кейн засече по прекрасен начин от въздуха. Пет минути след това хеттрикът на Кейн вече бе факт. Ериксен изпълни свободен удар, след който само чукна топката към нападателя, който стреля по земя, получи се лек рикошет в стената и топката влезе във вратата на Грант за трети път.

В добавеното време Хари Кейн проби отляво и асистира на Деле Али, който отблизо покачи на 4:0.

След почивката Кейн и Ериксен пропуснаха нови ситуации за домакините. Хари Уинкс също имаше добра възможност, но след рикошет ударът му премина над вратата. Неприятната новина за Почетино бе, че още в първите минути на второто полувреме Алдервейрелд напусна принудително терена заради контузия.

В 73-ата минута Лий Грант лиши Кейн от четвърти гол, след като изби негов техничен удар.

Тотнъм измести Манчестър Сити от второто място, но „гражданите“ са с мач по-малко. „Шпорите“ са на десет точки зад Челси. Стоук Сити заема десето място с 32 пункта.