Швеция взе първия мач в скандинавското дерби

Швеция надигра с 2:1 отбора на Дания в скандинавското дерби от баражите за класиране на Евро 2016.

Иконата на Швеция Златан Ибрахимович и Емил Форсберг донесоха ценната победа в първия мач между двата тима игран на „Френдс Арена“ в Стокхолм. Малко преди края на срещата, Николай Йоргенсен успя да върне едно попадение за гостите, което до известна даде надежда на Дания за реванша на „Паркен“ на 17 Ноемрви в Копенхаген.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите на терористичните атаки в Париж.

Швеция

Гостите определено знаеха защо са дошли и веднага започнаха да търсят гола на чужд терен. Първото полувреме предложи зрелищен двубой с пропуски и пред двете врати. Така се стигна до 45-тата минута. След хубава комбинация на границата на тъч линията, десният бек на Швеция Микаел Лустиг напредна по крилото и с пас по земя намери Емил Форсберг на границата на дузпата. Форсберк с хубав диагонален удар направи резултата 1:0.

След почивката мотивацията от гола продължи. В 50-тата минута шведите получиха правото да изпълнят 11 метров наказателен удар за нарушение на Каленберг срещу Форсберк. Златан Ибрахимович застана зад топката и със силен удар в левия ъгъл удвои резултата.

Почетният гол за гостите отбеляза Йорегенсен 10 минути преди края на редовното време. Ериксен центрира от фаул, където Поулсен отклони с глава към далчената греда. Йоргенсен успя да засече топката и направи резултата 2:1.