CR7 покори поредния рекорд. Реал мачкат с 8:0 на Бернабеу

CR7 и Карим Бензема се развилняха на собствения си стадион „Сатняго Бернабеу“ в мач от последния 6-ти кръг на груповата фаза на Шампионска лига.

Реал Мадрид победиха шведския Малмьо с 8:0 като по тозин начин оглавиха класирането в група „А“. Кристиано Роналдо вкара 4 от попаденията, Карим Бензема се разписа с хеттрик, а Матео Ковачич добави едно. „Кралския клуб“ завърши групата с актив от 16 точки, а ПСЖ остана втори с 13 точки. На трето място е Шахтьор (Донецк), а Малмьо завършиха на дъното.

Това бе паметна вечер за CR7. Португалецът подобри пореден личен рекорд. С 4-те си гола, Роналдо се превърна в първия футболист обтелязал двуцифрен резултат в груповата фаза на Шампионска лига. 30-годишният голмайстор има 11 гола в тази кампания на турнира и общи 88 попадения в Шампионска лига. Меси е на втора позиция със 79 отбелязани гола. Кристиано остана зад Лионел Меси единствено по брой хеттрика в турнира. Аржентинецът има 5 хеттрика, докато Роналдо 4.

CR7

Головото шоу на Бернабеу започна в 12-тата минута. Бензема се възползва от избита топка от гол линията на Малмьо и направи резултата 1:0. Вторият гол дойде в 24-тата минута. CR7 центрира отдясно на главата на Бензема и французинът направи безпомощен Виланд.

В 39-тата минута дейният Роналдо откри головата си сметка след изпълнение на фаул и направи резулата класически.

Веднага след началото на втората част, португалецът вкара за 4:0. Този гол само даде стимул на звездата да заиграе на по-големи обороти. 5 минути по-късно Кристиано се радваше на хеттрик и вкара топката в мрежата за 5:0. В 55-тата минута, Иско намери Роналдо технично с пета и CR7 направи резултата 6:0.

В 70-тата минута, хърватинът Матео Ковачич вкара 7-мия гол във вратата на гостите, а крайното 8:0 оформи Бензема.

С тази изразителна победа Реал Мадрид изравни рекорда за най-резултатна победа в историята на Шампионската лига в груповата фаза. През сезон 2007/2008 Ливърпул поби с 8:0 на отбора на Бешикташ на своя „Анфийлд“.